“Kõiksuse teooria”

Kõiksuse teooriaThe Theory of Everything (2014)

Režissöör: James Marsh

Osades: Eddie Redmayne, Felicity Jones jt.

Kunagi mõtlesin tihti, et kui teeksin nimekirja inimestest, kellest võiks ilmtingimata mängufilmi teha, siis Stephen Hawking oleks kindlasti seal sees. Nüüd, kui selline film eksisteerib ja ära nähtud on, võin öelda, et see oli igati vaatamist väärt.

„Kõiksuse teooria“ räägib meie aja vaieldavalt kõige targema inimese Stephen Hawkingu traagilisest elust. Peamiselt keskendub film tema ja ta naise suhetele ning võitlusele motoorneuroni haigusega, mis ta füüsilist võimekust lihas lihase haaval nõrgestab.

Kõigepealt tuleb kindlasti kiita Eddie Redmayne suurepärast näitlejatööd. See, kui tõetruult ta suutis Hawkingut kehastada, paneb mind praeguseni imetlusega tagasi vaatama. Redmayne on intervjuudes rääkinud, kuidas ta veetis päevi haiglas, vaadeldes motoorneuroni haigusega inimesi, et oma rolli paremini kehastada. Redmayne’i fenomenaalset esitust rõhutab ka fakt, et ta suutis võtteplatsi külastanud Hawkingu panna tundma, nagu ta elaks parasjagu filmitud stseeni uuesti läbi. Suure kummarduse peab tegema ka Felicity Jonesile, kelle näitlemine pani tundma kõike seda, mida ta ise tundis. Redmayne’i ja Jones’i vaheline keemia oli samuti märkimisväärselt hea. Filmi saatis väga ilus ja sobilik soundtrack, mis emotsiooni hästi edasi kandis ja mida hiljemgi ajaviiteks kuulanud olen. Kogu filmi vältel tuli mulle pidevalt meelde „Piinatud geenius“, mis paljuski selle filmiga sarnaneb.

Filmi suurim negatiivne pool on ehk see, et pole täpselt aru saada, mis asi see olla üritab. Kas see on armastuslugu või eluloofilm? Lisaks pole see nii ülevaatlik kui võiks ja jätab välja nii mõnegi koledama peatüki Jane’i ja Stephen’i suhtes. Filmis polnud minu jaoks seda tõelist x-faktorit või elementi, mis selle meeldejäävaks teeks. Pärast kinost väljumist valdas mind tunne, et tegemist oli kindlasti hea filmiga, kuid siiski ei jäänud alles seda suurepärast ja sooja järelkaja, mida ma väga ootasin.

„Kõiksuse teooria“ on korralik ja emotsioonirohke film imeliste näitlejatöödega, kuid selle filmiajalukku jäädvustumisest jäi siiski midagi puudu.

Erik Richard Salumäe

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.