alt-J

IMG_1379

Harva sünnib nelja mehe kokkusaamisel midagi erilist. 2007. aastal läks aga teisiti. Nimelt kohtusid Leedsi ülikoolis Gwil Sainsbury, Joe Newman, Gus Unger-Hamilton ja Thom Green, kellest hiljem sai alt-J. Nüüdseks on indie rocki viljelev bänd välja andnud kaks albumit ja kaks EP’d ning on ülemaailmselt tuntud oma erilise vokaalse värvi ja keerukate kihiliste palade poolest.

Bändi teine album “This Is All Yours” ilmus eelmise aasta 22. septembril. Võrreldes esimese albumiga on see kuidagi rahulikum ja mõtlikum. Kuigi domineerivad hitid on siiski mitme kihiga elektroonilised palad, leiab albumilt ka täiesti või osaliselt akustilisi lugusid. See album on väga teadlikult üles ehitatud. Lood on juttu vestvas järjekorras ning neis on läbivad sõnad või teemad. Ehk kõige õigem oleks albumit kuulata just otsast lõpuni ühe korraga. Mind võlus “This Is All Yoursi” keerukus hetkega ning kui tekkis võimalus lennata lausa Kopenhaagenisse nende konterdile, ei olnud minu minekus küsimustki. Tegelikult olen olnud alt-J fänn juba nende esimese albumi kuulmisest ja selline võimalus oli mulle tõeline kingitus.

Kontsert toimus Kopenhaageni TAP1 kontsertmajas, mis võib mahutada kuni 6000 inimest. Ma ei oska öelda reaalset kuulajate arvu, kuid puhtalt rõõmuhõisete kõrvulukustavuse põhjal pakuksin ligilähedaselt täismaja. Õnneks olid soojendusbändid Gengahr ja Wolf Alice piisavalt head, et publikut veidigi rahustada. Hetkest, mil alt-J lavale astus, oli publik täielikus lummuses. Mõne loo puhul ainuõige lihtsalt silmad sulgeda ja lasta muusikal teha oma tööd. Kuid veel veidi enne kontserdi algust oli minus väike kartus, et nii erilised ja keerukad lood ei kõla live’is hästi ning ma pettun täielikult. Kartusel polnud mingit alust. Mõni lugu oli vokaalselt veidi must, kuid selle varjutas kõik muu, kus ei ohverdatud live’i nimel midagi. Siinkohal tahaksin kiita ka valgustajat, kelle töö tegi kontserdi nautimise lausa liiga lihtsaks.

Miinusena pean välja tooma vaid kaks asja. Esiteks, “This Is All Yours” albumi tuuri raames toimuva kontserdi kohta oli kavas vaid umbes pool eelnimetatud albumi paladest. Muidugi oli igati meeldiv kuulda live’is ka vanemaid lugusid, kuid isiklikult ootasin rohkem uute laulude kontsertversioone. Lausa kaks kolmest lisaloost olid just uuelt albumilt. Teisena tooksin välja selle, et laulude vahel ei olnud publikuga suhtlust. Kas live pole mitte võimalus publikul artistiga suhelda? Või ehk on mind ära hellitanud Eesti artistid, kes lugude vahele lausa terved lood ära räägivad? Ja just sellise keeruka mõtte ja ülesehitusega albumi korral olin väga huvitatud kuulma, mis on selle kõige tagamõte või tõeline lugu.

Sellegipoolest kaalusid plussid miinused üle ning võin kinnitada, et reis alt-J nimel Kopenhaagenisse oli seda igati väärt. Nüüd ei suuda ma ära oodata, mida see bänd võib veel korda saata, sest nii mitmekülgset ja omapärast bändi ei sünni iga päev.

Jete-Ri Jõesaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.