“Tööpäeva lõpp”

tööpäeva lõpp

 

Mait Vaik “Tööpäeva lõpp”

Puiestee, 2014. 143 lk.

Toimetanud Violetta Riidas

Illustreerinud Sven-Erik Stamberg

 

 

Minu esimene kokkupuude Mait Vaiguga oli hetk, mil kuulsin ETV sarja “Ohtliku lennu” avalugu bändilt Sõpruse Puiestee nimega “Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head”. Peale seda olen kuulnud veel mitmeid tema sõnadega laule ning seetõttu on ta alati mulle muusikaga seostunud. Seega oli väga põnev kätte võtta see jutukogu ning autorit uue nurga alt näha.

“Tööpäeva lõpp” on raamat, mis sisaldab kaheksat juttu, kus käsitletakse erinevate inimeste saatuseid. Lugudes räägitakse palju armastusest ja inimloomuse allakäigust, elu negatiivsetest külgedest ning üleüldse inimesest tema kõigi pahede ja voorustega.

Raamat oli kirjutatud väga tunneterohkelt ja iga jutt läks hinge, sest oli näha, kuidas ka autorile endale need korda läksid. Mõnes novellis kasutatud sina-vorm suurendas kõvasti reaalsustaju ning tõmbas sügavamale loo sisse. Meeldejäävaim lugu oli “Mees”, mis kirjeldas suurepäraselt erinevatest vaatenurkadest ühe mehe pingelist pereelu. Need lood panid aju tööle ning lõid küsimusi, näiteks et miks ikkagi lõpetavad nii paljud inimesed viin käes poe ees? Või kuidas õnnestub nii paljudel inimestel oma suhted nässu keerata? Autor näitas hästi, kui õrnad on tegelikult inimestevahelised suhted ning pole vahet, kui kaua sa inimest tunned või kui lähedane ta sulle on, sest suhteid saab samamoodi katki lõigata kui kääridega niiti. Lugude sees on ka parasjagu hullust ja fantaasiat, mis mõtete edasiviimisele hästi kaasa aitavad. Kuigi kõik lood on erinevatest juhtumitest ja saatustest, moodustavad nad ühe ilusa terviku, mis üldist emotsiooni edasi kannab.

Kokkuvõtteks võib öelda, et “Tööpäeva lõpp” on hästi kirjutatud, meeldejääv ja mõtlemapanev raamat, mis on temale kulunud aega ja raha igati väärt.

Erik Richard Salumäe

Eriku intervjuud Mait Vaiguga loe siit!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.