Ostad ühe, saad kaks

961437_947208465313190_1786725908_n

Pealinnas on sellest aastast alates olemas selline huvitav koht nagu Tallinn Art Space, kus päevasel ajal on avatud galerii ja ka paljud õhtud on täidetud kultuuriga. TAS alustas sellel kolmapäeval oma uut üritustesarja Kontserdikolmapäevad, mille raames esineb iga kuu ühel kolmapäeval galeriis üks hea Eesti artist. Avaõhtul läks lausa nii hästi, et näha sai kahte: Jarek Kasarit ja Chalice’i.

Kuna olin tegelikult abiks köögipoolel, siis aitasin ka saali valmis panna. Hetkest, mil Kasar uksest sisse astus, oli tunda, mis atmosfääriga kontsert tuleb. Nimelt oli tema ainsaks korralduslikuks mureks publiku lähedus. Ning kui toolid lõpuks paika pandi, sai esimene rida pea et süntesaatoril nuppe kruttida. (Õnneks ükski publikuliige seda endale eesmärgiks ei võtnud ja kontsert möödus tehniliste viperusteta). See kõik ennustas sooja ja vahetut õhkkonda.

Aegsalt täitus galerii inimestega ja kontsert võis alata. Õhtu oli jagatud kaheks: 45 minutit Jarek Kasariga, siis 20-minutiline paus ning siis 45 minutit Chalice’i seltsis. Kasar hoiatas alguses, et tal kipub kontsertidel juttu rohkem tulema kui laulu, ning ega ka seekord teisiti ei läinud. Seda tõestas alguses planeeritud 45-minutilisest plokist pooleteisetunnise saamine. Kuid kindlasti polnud see halb aspekt. Vean kihla, et ma polnud ainuke, kes isegi ei märganud aja möödumist. Kasar jutustas lausa stand-up komöödia stiilis seikasid oma elust, avaldas laulude tagamaid ning suhtles publikuga nagu vana sõbraga. Lisaks julgustas ta kuulajaid vaheajal endaga vestlema ehk oli väga muhe ja tore juba isikuna.

Muidugi oli muusika lausa imeline. Kasar oli ometigi üksi süntesaatoriga, kuid tema hääl ja klaverimäng täitsid saali suurema vaevata. Eriti põnev oli kuulda ka vanu laule. Selle tegi võimalikuks kontserdi retrospektiivne ülesehitus, mille jooksul sai kuulda valitud palu kõigilt Kasari kuuelt sooloalbumilt.

Kui tekib võimalus minna Jarek Kasari esinemisele, siis ma soovitan sellest kinni haarata. Nii artisti kui inimesena on ta väga mitmekülgne ning selline kontsert võimaldas hetkeks kaeda mõnda neist külgedest. Kogu õhtu kestel tundsin ennast väga inspireerituna. Küllap oli siis hea kontsert.

Jete-Ri Jõesaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.