all tomorrow’s parties

13116114_1718183648421507_1690329620549960363_o

Autor/esitaja: Inga Salurand

Autor/muusika: Hendrik Kaljujärv

Lava/valgus: Oliver Kulpsoo

Video: Emer Värk

Produtsent: Sõltumatu Tantsu Lava

Toetajad: Kultuurkapital

Esietendus: 11. mai 2016 Sõltumatu Tantsu Laval

 

 

Elevus oli suur, kui esmakordselt elus jalad Sõltumatu Tantsu Lava poole seadsin. Olin sellest kontseptsioonist kuulnud üht-teist – et pesitsevad otseloomulikult Telliskivis ja et seal on koos väga mitmenäoliste ja loovate noorte inimeste kamp. Neid asju tundsin seal viibides kindlasti, ja ka selle lavastuse puhul mängis just etendatava loo originaalsus suurt rolli.

Tantsulavastusest “all tomorrow’s parties” osasaamine on kindlasti kogemus omaette. Saal on väike, publikut vähe, kogemus lausa intiimne. Laval saab näha ultraviolettlampi. Suitsevat viirukit. Tilkuvat vett. Mulda, mulda, mulda. Ämblikmehena mööda valgetest kahhelplaatidest kaldseina ülesronivat näitlejat. Salapärast võdisevat kilekotti, mille sisu teadasaamine tõenäoliselt iga vaatajat esimese poole etendusest painab. Laineid. Võnkeid. Nii füüsilises kui visuaalses mõttes.

Ämblikmehest rääkides peaks ära märkima Inga Saluranna. Tema liikumine, näoilmed ja üldine olek tekitasid veidra sensatsiooni – kohati kõheda, nagu polekski ülejäänud publikut saalis ja tal jaguks silmi vaid sulle. Vahel ei pannud ta justkui sedagi tähele, et ta laval on, mis tunduski olevat osa rollist. Näitleja meisterlikkuse jälgimine oli peaaegu hüpnotiseeriv. Kuna Salurannale kuulus nii autori kui esitaja roll, suutis ta laitmatult ümber kehastuda.

Siiski jäi etendusest nagu midagi puudu. Mingi sügavus kulminatsiooni või lõpplahenduse näol… Ehk oligi tükk mõeldud pigem n-ö kulgeva mõtte- ja tunderännakuna, ja võib-olla ei lasknud minu tollased hetkeemotsioonid mul seda täielikult nautida. Heli- ja valgusefektid olid tasemel, tõsi. Kuid kohati oli mõnda detaili liiga palju ja kordused hakkasid tüütama.

Kui aga sooviksite minna oma silmaga kaema, mis tundeid see tükk teis tekitada võib, siis soovitan vaadata siit treilerit. Üks etendus jääb veel ka novembrikuusse!

Saskia Puusaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.