NOORTEBÄND 2017: Positiivne energia on pool võitu

11. novembril toimus Kultuurikatlas Noortebänd 2017 finaalgala, mis pärgas iga-aastase ürituse seitsmeteistkümnenda võitja. Viis bändi Hommage, INGER, MIR, Nora’s Closure ja Rainer Ild said võimaluse ennast tõestada kolme looga.

Kõigepealt astus lavale Hommage. Juba Esimesest noodist oli tunda lauljast Ode Pürgist voogavat energiat ja emotsioonide muutlikkust igas muusikalises kulminatsioonis ja helitasanduses. Hommage’i laule iseloomustab lai dünamiline skaala, Kaspar Kluge keerukad bassikäigud ning hästi toimiv džässilik lavaline sünergia.

Järgmisena oli lava Inger Fridolini päralt. INGERi sooloesitus mõjus loomulikuna, sest laulja imeilus hääl, saadetuna kitarril või klaveril oli piisavavalt mõjus. Nii laulumeloodiad kui sõnad olid meeldejäävad ja südamlikud. Kohati tundus, et INGERi repertuaar on mõjutusi saanud briti popartisti Ed Sheerani loomingust.

 

Bändi MIR suurim eelis oli see, et kõik lood olid eesti keeles. Eestikeelsete sõnade lihtsus ja kordused võimaldasid lugude sõnumil lihtsalt publikuni jõuda. Bossanovalikud rütmimotiivid vaheldusid džässihõnguliste kitarri- ja bassikäikudega. Meeldejäävalt mõjus laulus ,,Ma muudan meelt” naisbassisti Monika Erdmani soololõik. MIRi laulja Merlin Kivi soe tämber tõi esile lugude unistava meeleolu ja mõtliku meloodia.

Nora’s Closure jätkas meisterlikult eelmise bändi soulilikku meeleolu. Koosseisu esitus mõjus neljast bändist kõige professionaalsemana. Varasem lavaline kogemus väljendus vokaali viimistletud intonatsioonis ja harmoonilises mitmehäälsuses. Kahe laulja Maris Aljaste ja Kärt Männa hääled sulandusid meeldivalt ühte, konkureerimata omavahel ja täiendades teineteist. Esituse ühtsele tervikule aitas kaasa tähisöine valgustus ja müstiline atmosfäär.

Kontrastsena kõigele eelnevale mõjus Rainer Ildi bändi stiil, mis teistest enam pakkus tantsulist karakterit. Koosseisu esituse ajal ununes võistlusmoment sootuks, sest mõlemad liikmed, nii Rainer Ild, õhtu ainus meeshääl, kui ka Sven Seinper löökpillidel nautisid laval musitseerimist täiel rinnal. Tundus, nagu esineksid nad just kõrgendatud meeleolu nimel ja võistluse tulemus näis ebaolulisena. Bänd võitis publiku hääleka poolehoiu ning hiljem selgus, et seesugune positiivne elujaatav energia oli ka võidu alus.

Iga-aastane Noortebänd annab ansamblitele võimaluse end näidata ja proovile panna. Kaotajaid ei ole, sest ükski võistlusel osalenud bänd ei lahku tühjade kätega. Anti välja hulk eripreemiaid ja esinemiskutseid, kuid kõige hinnalisem, mille noored koosseisud ürituselt kaasa said, oli esinemiskogemus professionaalsel laval.

Kretel Kopra
Fotod: Hildegard Palits

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.