Popi ja räpi kokkupõrge „Rahus”

Biidid: Alexander Sannik, Otto Suits, Sander Mölder, DJ Sin

Kaasa teeb: Liisi Koikson

Mix: Bert Prikenfeld

Lindistus: Bert Prikenfeld

Master: Tanel Roovik

Kujundus: bynew.co

Sõnad: Tom-Olaf Urb ja Ott Lepland ( Mäng”)

reket 2018

Enne Rahu” ostmist ei olnud ma kahjuks või õnneks kübetki eeltööd teinud. Ma ei olnud lugenud arvustusi, stream’inud palasid netist ega käinud ka Reketi kontsertidel. Kuid albumit kuulates ei pidanud ma pettuma.

Rahu” on räppar Reketi ehk Tom-Olaf Urbi neljas album kümne aasta jooksul. Viimasel kolmel aastal on kodumaine riimimeister välja andnud kolm albumit. Uue plaadi pealt võib leida 14 uut lugu, mille kogukestvus on 41 minutit. Reketile omapäraselt ei kuule plaadil ühtegi teist räpparit, kaasa teeb vaid laulja Liisi Koikson, kes laulab refrääni palale Kui puus pöörleb”. Üheksa instrumentaali neljateistkümnest on loonud Alexander Sannik, plaadil võib kuulda ka Otto Suitsu, Sander Mölderi ja DJ Sini biite.

Reketi lugude ühendavaks jooneks on väga meloodiline, isegi popilik refrään, mis ei puudu ühestki laulust. Lüürikast võib leida jutuvestmist, huumorit ning ka tundeid ja kurbust. Pannes silmad kinni ning plaadi mängima, võid mõtetes leida end ööklubist, paradiisiliivalt või hoopis laulukaare alt. Kui Reketi lugudest tikutulega roppusi otsida, võib neid ka vähesel määral leida, kuid üldiselt räppar neid palju ei kasuta. Sellega on sõnasepp teeninud välja ka softi või intelligentse” räppari tiitli.

Erinevalt eelmistest Reketi albumitest lööb instrumentaalsaates välja üsna tugev elektroonilisus, mille peale refräänid valatult sobivad, kuid kohati liiga igavaks jäävad. Kontsertidel mõjuvad need publikule aga kindlasti. Kõige enam jäid albumilt meelde palad Rahvalaul” ja Kui puus pöörleb”. Seda eelkõige oma meeldejäävate refräänide tõttu, mida mu alateadvuse DJ nädalaid kordas, kuid ka mõtlemapanevate sõnade pärast. Kuna Reketi uus album on 2 korda pikem kui eelmine (Super ei”), siis kahjuks on mõned lood üsna üheülbalised ja tunnused hakkavad korduma. Albumil pole ka ühtegi laulu, mis nii-öelda esiksingli mõõdu välja annaks ükski lugu ei tõuse teistest rohkem esile.

Kuigi mõned palad võiksid olemata olla, võib öelda, et Reket on saanud hakkama küllaltki hea albumiga, mis kuulajas huvi äratab. Vahet pole, kas tegu on tulihingelise räpifänniga või inimesega, kelle klappides mängib igapäevaselt raadio Sky Plus.

Joonas Väli

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.